Tym razem to Ośrodek Formacyjno – Wypoczynkowym „Rybak” w Głębinowie ugościł uczestników kolejnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia. Podczas spotkania przedstawiono raporty z działalności za rok 2018 i podjęto wiele bieżących tematów.
Zarząd Stowarzyszenia Nyskiego Księstwa Jezior i Gór walne zebranie wyznaczył na dzień 29 kwietnia. Przed przyjęciem sprawozdań i głosowaniem nad absolutorium za 2018 rok, o zrealizowanych wskaźnikach mówiła prezes NKJiG, Elżbieta Harhura. – Cieszę się, że jest tak duże zainteresowanie naszymi naborami, a grantobiorcy potrafią wywiązać się z przedstawionych projektów. Za konkretnymi wskaźnikami kryją się konkretne pieniądze, które mają służyć społeczeństwu. O dobrze wykonywanej pracy mówił m.in. Burmistrz Otmuchowa, Jan Woźniak. – Gminy, które stworzył LGD mają ciekawe pomysły na zagospodarowanie pogranicza, dzięki czemu poprawia się życie naszych mieszkańców. Nasze LGD jest w mojej ocenie najlepsze na Opolszczyźnie i bardzo dobrze dysponuje środkami.
W tym roku w kuluarach spotkania nie mogło obyć się bez głębszych podsumowań dokonań ostatnich lat, wspieranych z zasobów Unii Europejskiej. – W tym roku obchodzimy 15 rocznicę wejścia do UE – mówi radny sejmiku wojewódzkiego, Antoni Konopka. – Dzięki temu NKJiG może realizować projekty aktywności społecznej i rozwoju wsi. Dokonuje sięintegracja lokalnych społeczeństw, ale też zmienai się infrastruktura. Opolszczyzna ma się czym pochwalić i korzystajmy z tego!
Jak co roku walne zebranie to czas podsumowań, garść statystyk i rozmowy o przyszłości LGD. Tematem numer jeden była na pewno informacja Zarządu o podjętych działaniach zmierzających do budowy Centrum Produktu Lokalnego na terenie objętym Lokalną Strategią Rozwoju Nyskiego Księstwa Jezior i Gór. – To świetny pomysł! – ocenia Burmistrz Głuchołaz, Edward Szupryczyński. – NKJiG ma produkty, którymi może się pochwalić i to nie tylko tymi do spożycia.
O walorach produktów lokalnych można było przekonać się na osobiście. W czasie walnego zebrania jako poczęstunek podano grilowane lokalne specjały.